Oswajali studia

O tym, jak rzeczywiście wyglądają studia opowiadali licealistom studenci kilku, nie tylko kaliskich uczelni. Spotkanie pod hasłem „Oswoić studia” odbyło się 30 marca z inicjatywy stowarzyszenia KoLiber.

– Często osoby przygotowujące się do matury nie mają pojęcia, czym w rzeczywistości są studia. Pojawia się wiele pytań o to, jak wyglądają zajęcia, czym różnią się od siebie kierunki czy też o to, jak mądrze wybrać lokum w nowym mieście. Nie da się ukryć, że dla wielu młodych ludzi są to pytania bez odpowiedzi i dopiero w październiku uczą się wszystkich niuansów akademickich – mówi Maciej Antczak z KoLibra.

Dlatego stowarzyszenie wpadło na pomysł, by o studiach przyszli studenci ludzie dowiedzieli się bezpośrednio od swoich starszych kolegów.

Wśród prelegentów znaleźli się studenci studiów społecznych, artystycznych, technicznych i medycznych z większych miast, ale także z Kalisza. Każdy z nich miał 8 minut na prezentację i dyskusję. – Na bazie własnych doświadczeń z czasów maturalnych stwierdziliśmy, że potrzebne jest spotkanie, które wyjaśni wątpliwości stojące przed przyszłymi studentami i da im trochę podpowiedzi dotyczących przyszłej przygody akademickiej – dodaje Maciej Antczak.

Spotkanie trwało 1,5 godziny i odbyło się w jednej z sal Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej.

za www.faktykaliskie.pl