Debata „jedynek” do Sejmu

KoLiber Kalisz po raz kolejny zorganizował debatę polityków na najwyższym szczeblu. 19 września w konfrontacji udział wzięli: Andrzej Grzyb z PSL-u, Jan Dziedziczak z PiS-u, Witold Stoch z Konfederacji, Wiesław Szczepański z SLD oraz jako numer szósty z list Koalicji Obywatelskiej – Milena Kowalska.

Na początku każdy z kandydatów otrzymał pytania osobiste, na które mógł odpowiedzieć w przeciągu dziewięćdziesięciu sekund. Po nich kandydaci losowali, komu z debatujących zadadzą jedno pytanie. Trzecią część stanowiły kwestie poruszane przez publiczność. Za każdym razem czas na ustosunkowanie się do tematu był taki sam. Uczestnicy dwukrotnie mogli skorzystać z ad vocem, czego rzecz jasna nie omieszkali zrobić.

Nie da się ukryć, że olbrzymie emocje wywołały niektóre z poruszanych kwestii, a cała debata była niezwykle żywiołowa i miejscami kontrowersyjna. Całe wydarzenie było transmitowane przez kaliskie media, co dodatkowo zwiększyło jego zasięgi. Zacieramy ręce i czekamy na kolejną możliwość do zorganizowania podobnej dyskusji!