W piątek 23. stycznia 2015 r. odbyło się Walne Zebranie kaliskiego oddziału Stowarzyszenia KoLiber, na którym wybrano nowe władze oddziału.

Zanim odbyło się główne wydarzenie wieczoru, kilku naszych członków nawiedziło symboliczny grób gen. Franciszka Altera znajdujący się na kaliskim Cmentarzu Miejskim i pomodliło się za niego w 70. rocznicę śmierci. Generał Alter – Dowódca 25. Dywizji Piechoty w Kaliszu został bowiem zamordowany 23. stycznia 1945 r. w niemieckim obozie w Garmisch-Partenkirchen.

Centralnym punktem Walnego Zebrania był jednak wybór Prezesa i Okręgowej Komisji Rewizyjnej. Prezesem został wybrany KoLega Mateusz Walczak – jeden z założycieli naszego oddziału, a obecnie także radny gminy Opatówek. W skład Zarządu wejdą: Piotr Błaszczyk (wiceprezes) i Witold Stoch (sekretarz), którzy również są jednymi z założycieli oddziału i pełnili w przeszłości różne funkcje w Zarządzie, a także Karol Marcinkowski (skarbnik).

W Okręgowej Komisji Rewizyjnej zasiądą: Ewelina Kowalska (przewodnicząca) – dotychczasowa Prezes oddziału, Dawid Borowiak (członek) oraz Tomasz Urbański (członek).

Walne Zebranie było także okazją do podsumowania 1,5 rocznej prezesury Eweliny Kowalskiej. Podczas jej kadencji udało się zrealizować wiele wartościowych spotkań, debat i happeningów. Warto wspomnieć m.in. o dwukrotnie organizowanym Toaście za Powstańców Wielkopolskich, spotkaniach z Piotrem Zychowiczem, Tadeuszem Płużańskim, czy też Cezarym Kaźmierczakiem oraz obchodach 735. rocznicy śmierci Bolesława Pobożnego. Spotykaliśmy się także na wielu spotkaniach związanych bezpośrednio z naszym miastem. Przed wyborami samorządowymi odbyła się Debata Młodych Kandydatów do kaliskiej rady miejskiej, rozmawialiśmy także z gośćmi z kaliskiej sceny politycznej – Grzegorzem Sapińskim, i Artur Kijewskim, czy też dziennikarzami m.in. Mariuszem Kurzajczykiem.

Nowe władze to nowe otwarcie i nowe pomysły. Mamy nadzieje, że nikogo nie zawiedziemy i dalej będziemy aktywnie walczyć o rozpowszechnianie i realizację idei konserwatywno-liberalnych w Kaliszu.


SONY DSC
SONY DSCSONY DSCSONY DSCSONY DSC

fot. Mateusz Walczak